DOLAR: 6.83 TL
EURO: 7.60 TL

ozgecmis

Sayın Üyelerimiz, Değerli Ziyaretçilerimiz;

 

2005 Mart ayında yapılan Odamız seçimlerinde şahsım ve arkadaşlarıma gösterilen güven ve destekten dolayı bütün üyelerimize teşekkürlerimi arz ederim.

İlçe sanayicilerimizin destek ve güvenlerini almak bizleri onurlandırmakla birlikte bölgenin gelişmesi ve kalkınması yönünde daha çok çalışmak zorunda olduğumuz gerçeğine sevk etmektedir.

Arhavi İlçesi, Kültür değerleri bakımından zengin bir geçmişe sahip olduğu bilinir. Gerek üzerinde yaşayan tarihi uygarlıkların ve gerekse batı etkileşiminin sentezi ile Türkiye mozayığinin en güzel örnekleri görülür.

Giyim yaşam tarzı, ekonomi, sosyal olgular, Arhavi’lilerin kendine has sosyolojisini yaratmıştır. Bu gerçeğe paralel olarak sürekli yeniliğe açık kültür kavramı toplumun büyük kesimini adapte etmiştir. Bununla birlikte tarihi misyonunu ve kültürünü de muhafaza ederek günümüze kadar intikali olmuştur. Coğrafi yapı, nüfus yoğunluğu ve gelişmeye müsait ekonomisi ile son zamanlarda yerel yönetimlerle birlikte sivil toplum kuruluşlarının artan misyonundan dolayı görev ve sorumluluklarımızın artığının   da bilincindeyiz. İlçe Belediyemiz olmak üzere diğer resmi ve sivil toplum kuruluşları ile ortak çaba içerisindeyiz.

Yine ilçemizdeki işsizliğin azaltılması turizmin geliştirilmesi, sanayinin güçlenmesi velhasıl bölgemizin gelişmesi ve kalkınması için tüm potansiyellerin ortaya çıkartılması yönünde yoğun bir çaba içerisindeyiz.

Siz değerli üyelerimizin her zaman görüş ve önerilerine açık olduğumuzu olacağımızı  bildirir,hepinize sahsım ve Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına saygılar   sunar, daha iyi bir gelecek ve refah bir Arhavi dilerim.


Yukarı Çık