Kredi Garanti Fonu EYT Destek Paketi

03.03.2023 tarihli ve 7438 sayılı Kanun çerçevesinde çalışanlarına emeklilik nedeni ile kıdem tazminatı ödeyecek KOBİ ve KOBİ Dışı firmaların kıdem tazminatından kaynaklanan finansman ihtiyacının sağlanması amaçlanmaktadır.
.
Kefalet İçin Kullanılan Kaynak
Hazine Fonu
.
İlgili Finans Kuruluşları / Kurum
Denizbank, Garanti, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası
.
Ürün Vadesi
– Azami 36 ay (ödemesiz dönem dahil)
– Azami 6 ay ödemesiz dönem
.
Kullanılabilecek Kredi Ürünleri
İşletme Kredisi/Muraba
Nakdi Krediler
Taksitli Krediler
Katılım Bankacılığına uygun diğer yöntemler
.
Ücret ve Komisyon Oranları
Kurum, verdiği kefaletler karşılığında yararlanıcılardan her bir kefalet kullandırımı için bir defaya mahsus ve peşin olarak kefalet tutarının %0,5’i oranında Kredi Verenler aracılığıyla komisyon tahsil eder.
.
Yapılandırma durumunda yararlanıcılardan, kefalet bakiyesi üzerinden %0,5 oranında Kredi Verenler aracılığıyla peşin olarak komisyon tahsil edilir.
.
Kredi Veren verdiği kredi karşılığında yararlanıcılardan her bir kredi kullandırımı için bir defaya mahsus ve peşin olarak yalnızca kredi tutarının azami %1’i oranında komisyon tahsil edebilir. Kredinin vadesinin 1 yıldan az olması halinde, azami oran üç aylık vadelere göre oranlanarak uygulanır.

Özel Şartlar

1. Paket kapsamında kullandırılacak olan kredi yalnızca 7438 sayılı Kanun kapsamında emekli olacak personelin kıdem tazminatı için kullandırılacaktır. Bunun dışında herhangi bir nakit/nakit dışı amaç için kullanılamaz.

2. Kıdem tazminatı ödemeleri kredi veren tarafından doğrudan 7438 sayılı Kanun kapsamında emekli olacak çalışanların hesabına yatırılacaktır.

2 thoughts on “Kredi Garanti Fonu EYT Destek Paketi

  • 25 Nisan 2023 tarihinde, saat 13:28
    Permalink

    Kolay gelsın başarılar

  • 25 Nisan 2023 tarihinde, saat 13:42
    Permalink

    Teşekkür ediyoruz, saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir